• 8. ročník TOUR DE PREŠOV 2024

  • V roku 2023 sa Prešovská tour neuskutočnila.
  • V roku 2022 sa Prešovská tour neuskutočnila.
  • 7. ročník TOUR DE PREŠOV 2021

Pandémia COVID-19

  • 6. ročník TOUR DE PREŠOV 2020

Pandémia COVID-19

  • 5. ročník TOUR DE PREŠOV 2019

  • 4. ročník TOUR DE PREŠOV 2018

8. júla 2018 o 9.00 hod. v historickom centre mesta Prešov, odštartovali už svoje štvrté pokračovanie medzinárodné cestné cyklistické preteky s názvom TOUR DE PREŠOV. Táto jedinečná udalosť roka prilákala na štart pretekárov z Poľska, Ukrajiny, Ruska, Maďarska, Čiech či Anglicka a samozrejme aj zo Slovenska. Počas celého dňa bolo možné si zakúpiť tombolové lístky a súťažiť tak o atraktívne ceny. Štart pretekov bol naplánovaný na 10:30 hod., no ešte pred štartom štvrtého ročníka Prešovskej tour slávnostne odovzdali zástupcovia ROTARY Prešov-Šariš bicykle, ktoré sú určené pre cyklistov vo veku od 10 do 23 rokov. Touto cestou prešovský rotariáni chcú podať pomocnú ruku všetkým mladým talentovaným cyklistom. Mladí cyklisti si budú môcť bicykle zadarmo zapožičať prostredníctvom web stránky www.cyklistikaprevsetkych.sk. Dvesto členný pelotón sa vydal na vyše sto kilometrovú trať naprieč Prešovským a Košickým krajom. Pretekári celkovo nastúpali vyše tisíctristo výškových metrov. Trať viedla cez obce Haniska, Kendice, Drienovská Nová Ves, Ličartovce, Lemešany, Janovík, Bretejovce, Budimír, Vajkovce, Kráľovce, Ploské, Nová Polhora, Šariššské Bohdanovce, Varhaňovce, Bunetice, Kecerovce, Opiná, Červenica, Zlatá Baňa, Kokošovce, Abranovce, Žehňa, Žehňa časť Dúbrava, Drienov a Petrovany. Na trati boli naplánované tri prémie pre najlepšieho šprintéra, vrchára a novinkou je tajná prémia. Štandardom je už dva krát bufet na trati. Prvý čakal na pretekárov za obcou Červenica. V stúpaní na Dubník sa pretekári osviežili vodou a v obci Abranovce doplniť energiu banánom a nápojom. Celkovo pretekári prekonali tri stúpania s celkovým prevýšením do 11%, nepresahujúce dĺžku 5 kilometrov čo vyhovovalo silovejším pretekárom. Hlavné stúpanie na konci s horskou prémiu bolo mierne čo vyhovovalo tempárom. Počas hlavných pretekov prebiehal na Hlavnej ulici sprievodný program. Každoročne pre milovníkov šprintu je pripravená kilometrová trať priamo v centre mesta. Šprintéri si tak zmerali sily a súťažili o zaujímavé ceny. Nechýbala ani najväčšia cykloEXPO prezentácia na východnom Slovensku. Návštevníci tak mali možnosť vidieť a vyskúšať si špičkové bicykle, kvalitné cyklooblečenie či výživové doplnky overené profesionálnymi športovcami. Prvý pretekár preťal pásku približne o 13:15 hod. zhruba dva a trištvrte hodiny po štarte. Po obede pokračoval program vyhodnotením jednotlivých disciplín, odmeňovaniu a dekorovaniu víťazov.

  • 3. ročník TOUR DE PREŠOV 2017

Tretí ročník medzinárodného cyklomaratónu Tour de Prešov premenilo metropolu Šariša na stredisko cyklistiky na Slovensku. Prešovská Tour symbolicky odštartovala svoj program na historicky jedinom velodróme na Slovensku 8. júla. 2017 o 16:00 hodine. Súťažiaci si tak mohli naplno vychutnať pocit priestoru v ktorom po prvý krát zvíťazil náš majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan. Nasledujúci deň, nedeľa 9. júla 2017, cyklisti zaplavili Hlavnú ulicu z ktorej sa vydali na 112 kilometrovú trať naprieč Prešovským krajom. Prvý deň podujatia sa svojou náplňou venoval oslave cyklistiky priamo v domovskom stánku cyklistiky na Slovensku. Posledný existujúci velodróm, ktorý prešiel značnou rekonštrukciou hostil pretekárov na bicykloch s fixným prevodom. Počas registrácie prebiehala v uliciach Prešova EKO jazda. EKO jazda mala za účel upozorniť vodičov na prítomnosť cyklistov na cestách. Cyklisti sú rovnako účastníkmi cestnej premávky ako vodiči aut či iných dopravných prostriedkov. V nedeľu, 9. júla 2017 cyklisti premenili Hlavnú ulicu metropoly Šariša na centrum cyklistiky na Slovensku. Pelotón slávnostne odštartoval o 10:30 hod. na spanilú jazdu mestom po ktorej nasledoval ostrý štart. Trať dlhá 112 kilometrov preverila pretekárov na rýchlostnej prémii v Hanušovciach nad Topľou a horskej prémii v obci Hertník. Medzinárodný cyklomaratón každoročne láka svojou úrovňou viac a viac cyklistov z okolitých krajín Maďarska, Poľska, Čiech, Ukrajiny či dokonca Anglicka. Podľa zvyklosti organizátor pretekárom pripravil bohatú prezentačnú tašku s originálnym tričkom #TdP2017. Pre divákov si organizátor pripravil bohatý sprievodný program. Šprint na jeden kilometer priamo v centre mesta, EXPO prezentácia svetových značiek. Množstvo súťaží o zaujímavé ceny a bohatá tombola. CYKLO EXPO počas nedele, 9. júla 2017 priniesla do Prešova top svetové cykloznačky.

  • 2. ročník TOUR DE PREŠOV 2016

Druhý ročník cyklomaratónu opäť premenil Hlavnú ulicu mesta Prešov na zónu pre cyklistov. Po úspešnom minuloročnom prvom ročníku Prešovskej Tour organizátori pripravili ďalšie pokračovanie jedinečného cyklomaratónu v srdci Šariša. Široká cyklistická verejnosť tak mohla stráviť sobotňajší podvečer a sviatočnú nedeľu 9. – 10. júla. 2016 v kruhu cyklistickej rodiny, ktorá sľubovala plno nezabudnuteľných zážitkov. Pre súťaživých si organizátori pripravili program už v sobotu podvečer o 18.00 hod. Sily si zmerali jazdci na bicykloch s fixným prevodom priamo v centre mesta. Sobotňajší program obohatila voľná EKO jazda s workshopom a vystúpenia prešovských skupín. Nedeľa, 10. júla 2016, naplno začala o 10:30 hod. slávnostným štartom hlavných pretekov z Hlavnej ulice v Prešove. Dôkladne vybraná trať dlhá 105 kilometrov preverila kondíciu pretekárov z celého Slovenska, Poľska, Maďarska či Čiech. Novinkou bola kategória U23 pretekárov do 23 rokov a taktiež takmer 40 kilometrová rovinka do prvého vážnejšieho stúpania. Pretekári si tak naplno mohli vychutnať pocit pelotónu. Pre šprintérov a šprintérky bola pripravená kilometrová trať na Hlavnej ulici. Novinkou bola dôkladné rozdelenie do vekových, mužských a ženských kategórií. Pre všetkých registrovaných pretekárov a šprintérov bola pripravená prezentačná taška s originálnym tričkom TdP a tyčinky na posilnenie. Pretekárov ráno potešila kvalitná káva. V roku 2015 Prešov ukázal, že patrí medzi popredné cyklomestá na Slovensku. V meste sa uskutočnilo niekoľko súťažných aj nesúťažných podujatí, ktoré vylákali stovky ľudí na bicykel. Pre návštevníkov podujatia bol opäť pripravený bohatý sprievodný program v podobe najväčšej cyklo EXPO prezentácie na východnom Slovensku. Množstvo súťaží o atraktívne ceny a hlavne tombola. Vystavovatelia z celého Slovenska priniesli do Prešova top svetové cykloznačky.

  • 1. ročník TOUR DE PREŠOV 2015

V nedeľu, 12. júla 2015, sa Hlavná ulica mesta Prešov premenila na miesto hromadného štartu 1. ročníka cyklomaratónu Tour de Prešov. Štart a rovnako aj samotné preteky sprevádzal program, ktorý si organizátori pripravili pre Prešovčanov pri príležitosti tejto cyklistickej udalosti. Okrem štartu a očakávania návratu prvého pretekára z 94-kilometrovej trate, sa priamo na Hlavnej ulici sa odohrávali aj sprievodné preteky v znamení cyklo šprintu na 1 kilometer, jazda obratnosti pre najmenších či preteky celosvetovo uznávaného formátu „Fixed Gear Bike Race“ na 10 kilometrov, ktoré boli v tom čase jediné svojho druhu na Slovensku. Návštevníkov zaujala aj EXPO prezentácia outdoor oblečenia, cyklistického oblečenia, výživových doplnkov a špičkových pretekárskych bicyklov. Nechýbala ani replika bicykla PETRA SAGANA! Víťazi si odniesli okrem vecných cien aj finančnú hotovosť. Nechýbala ani horská a rýchlostná prémia. Záver programu spestrila trial show majstra sveta Jána Kočiša! Vyvrcholením bolo odovzdanie cien pre víťazov. Na všetkých účastníkov prvého cyklomaratónu Tour de Prešov bola v závere tombola, o cestný bicykel v hodnote vyše 1500 EUR. Organizátor rozdal finančné a vecné ceny v hodnote vyše 2000EUR.